Kościół Świętego Mikołaja

Do kościoła wiodą dwuskrzydłowe drzwi główne i drzwi w prawej nawie bocznej. Zostały one wykonane z drzewa dębowego. Przedsionek kościelny jest oddzielony od pozostałej części kościoła przeszklonymi dębowymi drzwiami – środkowe dwuskrzydłowe oraz pojedyncze drzwi po obydwu stronach wykonane w 1987.

Od początku kościół posiadał sosnową podłogę. W 2000 roku posadzka w prezbiterium została wyłożona dwukolorowym granitem – ciemniejszym rodzaju „Wanga” (Szwecja) i jaśniejszym rodzaju „Giallo Cecylia” (Brazylia). Prace wykonała firma z Czorsztna. Od 2010 w całym kościele wykonano posadzkę granitową oraz ogrzewanie podłogowe. W 1999 roku uzyskano zgodę na wykonanie w kościele nowej polichromii. Poprzednia była wykonana w technice kazeinowej w latach 1969 – 1970.

Na tęczowym łuku sklepieniowym, na drewnianej belce rozporowej jest osadzony krzyż drewniany z postacią Pana Jezusa naturalnej wielkości. Krzyż ten został uratowany z pożaru poprzedniego kościoła, gdzie był umieszczony na ołtarzu. Został on wykonany przez rzeźbiarza Purgera w Gardenie we włoskim Tyrolu – w Majdanie od 1870 roku.

Ołtarz główny

Ołtarz główny został gruntownie przebudowany w 1999 roku na styl neobarokowy, wg. projektu prof. Artysty rzeźbiarza Stanisława Lenara. Prace stolarskie wykonał Kazimierz Sieradzki, zaś ornamentykę i złocenia Dariusz Gamracy.  Poprzedni ołtarz został wykonany w Miejscu Piastowym w 1967 roku. Obecny ołtarz opiera się na modelu tryptykowym.

W środkowej części, tuż przy szczycie znajduje się obraz św. Mikołaja Biskupa. Ten kilkusetletni obraz pochodzi z Bolechowa, nim trafił do Majdanu znajdował się w zakrystii kościoła w podarowany dla kościoła w Majdanie przez ks. Wawrzyńca Mazura. W 2000 roku obraz poddany pracom konserwatorskim.

Poniżej we wnęce ołtarzowej znajduje się płaskorzeźba Najświętszego serca Pana Jezusa wykonana w 1960 r. przez artystkę Zofię Trzcińską – Kamieńską.

Płaskorzeźba ta jest przysłaniana ruchomą ikoną Matki Bożej Nieustającej Pomocy namalowaną w stylu wschodnim przez prof. Stanisława Lenara w 2002 roku.

W antepedium ołtarza znajduje się olejny obraz „ Ostatnia wieczerza” autorstwa ks. Czesława Piotrowskiego, namalowany w czasie pełnienia przez niego obowiązków wikariusza w latach 1968/69.

W bocznych skrzydłach znajdują się duże płaskorzeźby św. Katarzyny Aleksandryjskiej i św. Wojciecha. Zostały one wykonane w 1966 roku przez artystę rzeźbiarza Władysława Kandefera z Iwonicza. Na płaskorzeźbach znajdują się figury aniołów wykonane przez Dariusza Gamracego. Ołtarz soborowy w stylu neobarokowym, wykonany w 1999 roku przez stolarza Kazimierza Sieradzkiego, ornamentyka i złocenia Dariusz Gamracy.

Ołtarze boczne w stylu barokowym, są to dzieła przejęte z cerkwi Majdańskiej. Prace konserwatorskie zostały wykonane w 1972 roku.

W prawej nawie bocznej znajduje się ołtarz z obrazem przedstawiającym Koronację Najświętszej Maryi Panny. Obraz ten został odnowiony w 1960 roku przez ks. Władysława Luteckiego. W zwieńczeniu ołtarza znajduje się mały obraz-kapliczka Matki Bożej Częstochowskiej.

W lewej nawie bocznej znajduje się ołtarz z obrazem przedstawiającym św. Józefa Rzemieślnika. Został on namalowany w 1961 roku przez prof. Stanisława Jakubczyka.  W zwieńczeniu ołtarza znajduje się mały obraz przedstawiający św. Antoniego.

Ambona główna pocierkiewna z daszkiem, na którym znajdują się tablice z Dekalogiem wykonana w stylu barokowym. Odrestaurowana w 1999 roku.

W prezbiterium znajdują się nowe meble liturgiczne, zaprojektowane przez artystę rzeźbiarza Stanisława Lenara z Jarosławia. Całość wykonana z drewna dębowego.

Ambonka-pulpit w stylu neobarokowym, wykonana w 1999 roku.

Organy zostały zbudowane w 1997. Jest to instrument 8 głosowych, zakupiony u Franciszka Sypko z Zalesiu koło Rzeszowa. Dębową szafę zaprojektował parafianin mgr Paweł Sieradzki.

Witraże

W prezbiterium znajdują się 4 witraże ukazujące Jezusa Miłosiernego, Królową Pokoju Słoneczną Panią z Fatimy. Św. Mikołaja Biskupa, oraz naszą Sługę Bożą Julię, Buniowską, która oddała życie za czystość i dziewictwo 28VI 1944 roku.  Dzieło zaprojektowane przez artystę Macieja Kauczyńskiego.

W nawach bocznych znajduje się 12 witraży zaprojektowanych również przez artystę Macieja Kauczyńskiego z Krakowa. Wykonawcą tego dzieła jest Krzysztof Paczka. Przedstawiają 12 przypowieści ewangelicznych Pana Jezusa: O synu marnotrawnym, o zagubionej owcy, o talentach, o bogaczu i Łazarzu, o wytrwałej modlitwie, o siewcy, o robotnikach winnicy, o Dobrym Pasterzu, o faryzeuszu i celniku, o niemiłosiernym słudze, o nieurodzajnej fidze, o miłosiernym Samarytaninie.

Zabytkowa dzwonnica

Na skarpie leśnej przylegającej do zachodniej części placu kościelnego znajduje się zabytkowa dzwonnica z XVIII wieku. Jeden z pośród dwóch dzwonów pochodzi z 1712 roku Widnieje na nim napis: „Sit nomen D. benedictum, me fecie A. w. Gedani” oraz wizerunek Matki Bożej. W dolnej części widoczna ornamentyka.  Drugi większy dzwon został przejęty z cerkwi Majdańskiej w 1946 roku.